O létání

Domnívám se, že létání, ať na ultralightech, větroních či větších sportovních letounech, je natolik komplexní disciplína, že zasluhuje krátké pozastavení a "poklábosení nad sklenkou červeného."

Asi to někteří znáte, uslyšíte zesilující zvuk leteckého motoru, otočíte hlavu k nebi a sklopíte ji až když letící stroj zmizí za horizontem. Vám, kteří to tak máte, bych doporučil si zajít do jedné s mnoha společností nabízející seznamovací let a nechat se svézt. S velkou pravděpodobností vykazujete známky nastupující závislosti na létání a pokud s tím nic neuděláte propukne to později s větší razancí ;)

Letectví je relativně mladá disciplína, vždyť jedny z prvních pokusů s letouny vybavenými motorem a vrtulí se datují na začátek minulého století a i přes své "mládí" vytváří v myslích mladých i velkých kluků zvláštní touhu dobýt neprobádaný prostor a okusit něco z toho co zažívali první pionýři letectví.

Sklenku červeného pro teď odložím a pokusím se Vám nastínit můj pohled na létání.

Létání je úžasné a kdo se jednou odlepil od povrchu zemského, a je jedno jestli v malém letadle, větroni, na paraglidu či v horkovzdušném balónu, dá mi za pravdu, že svět je krásný ať jste kde jste. Okamžikem kdy usednete do kokpitu se stáváte nedílnou součástí stroje, který je vaším tělem a vy mozkem. Prostě vzniká nová bytost tvořená strojem a člověkem.


Létání není jen o kráse a kochání se. Je také o bezpečnosti a zodpovědnosti. Létání je o vzdělávání se a o pokoře. Létání v sobě zahrnuje mnoho disciplín a tak, pokud se na létání dáte, nehrozí zakrnění mozku.

Létání Vám také skvěle vyčistí hlavu. Je to činnost, při které se nedá myslet na nic jiného než na to co právě děláte. Prostě Vám zabere veškerou kapacitu mozku a tak má skvělý terapeutický účinek. Mé doporučení zní: "neutrácejte za terapeuty a pojďte létat".

Žijeme ve velmi zajímavé době. Na jednu stranu se dějí věci, které "normální" člověk není schopný pochopit a na stranu druhou můžeme cestovat, dělat téměř vše, co se nám zlíbí a také relativně svobodně létat - což je skvělé. Ne vždy tomu tak bylo. Doufám, že nám stav relativní svobody v malém létání ještě nějakou chvíli zůstane.

LETECKÁ ŠKOLA ROKU

V roce 2014 jsme se umístili na skvělém druhém místě v anketě "Letecká škola roku" ve kategorii škol věnujících se výcviku pilotů ultralehkých letadel.

​​

NAŠI PARTNEŘI


AEROWEB 
Letecký informační server... více

AIRPAL
Stol Zenair letouny...  více

KONTAKT


Mobil:    +420 603 107 704
E-mail:   filip.zejda@seznam.cz
Adresa:  Zbilidy 101, PSČ 58805