Proč létat ultralehce

Doba, kdy se do vzduchu dostal jen "prověřený" občan je dávno pryč. Dnes se nabízí vícero cest, jak se dostat do vzduchu a užívat si pohybu prostorem. Jednou z dobrých cest je ultralehké létání.

Proč létat ultralehce, když vás do vzduchu může vynést těžší tzv. "dospělý" stroj kategorie general aviation (dále jen GA)? Jako každá záliba i ultralehké létání něco stojí a létání stojí relativně hodně. Mnohem nákladnější, než je létání na ultralajtech, je létání na letounech kategorie "GA". Nabízí se tedy první důvod proč zvolit cestu ultralehkého létání - cena

Abych nemluvil jen tak obecně, cena výcvikové hodiny na ultralight se ve většině leteckých škol pohybuje v rozmezí 1800-2800 Kč v závislosti na výcvikovém stroji a působišti letecké školy. Ceny za výcvik na "GA" kategorii letadel začínají někde kolem 3000,-/hod. a to nepočítám další náklady, nutné vynaložit dříve než usednete do kokpitu.

Pro toho, kdo chce létat čistě pro radost je ultralehké létání ideální volbou. Ultralajt je letoun jako každý jiný, řídí se stejnými ovládacími prvky jako letadla "GA" a vzhledem k vyšší citlivosti na vítr vás také hodně naučí. Ultralajt létá přiměřeně rychle (v závisloti na typu) a vzlétnete a přistanete na velmi krátké dráze a to i na takové, která není oficiálním letištěm. Prostě samé pozitiva a sociální jistoty. 

Pravda, hrozí reálné riziko, že vás létání chytne natolik, že zatoužíte po kariéře profesionálního pilota/tky a budete chtít pokračovat do kokpitu dopravního letounu. Z této perspektivy by se mohlo zdát, že ultralight je nelogický krok. Domnívám se, že každá minuta strávená řízením letadla je přínosem a nejsou to vyhozené peníze. Určitě Vám po zkušenosti s pilotování ultralehého letounu půjde výcvik na těžší éra rychleji.

Nemáte-li ambice stát se dopravním pilotem, chcete-li létat pro radost či máte v úmyslu využívat letoun k osobní dopravě za obchodními cíli, neváhejte a zvolte Ulla. Nebudete litovat.

LETECKÁ ŠKOLA ROKU

V roce 2014 jsme se umístili na skvělém druhém místě v anketě "Letecká škola roku" ve kategorii škol věnujících se výcviku pilotů ultralehkých letadel.

​​

NAŠI PARTNEŘI


AEROWEB 
Letecký informační server... více

AIRPAL
Stol Zenair letouny...  více

KONTAKT


Mobil:    +420 603 107 704
E-mail:   filip.zejda@seznam.cz
Adresa:  Zbilidy 101, PSČ 58805