BUSH FLYING TRAINING

Bush flying je pojem pro létání ve ztížených podmínkách, zejména  tam, kde není možnost přistání na upraveném letišti. Bush piloti dopravují lidi do vzdálených končin bez infrastruktury, potraviny a jiné potřebné náklady nutné pro přežití v nehostinných částech světa. V tomto segmentu létání se  obvykle používají  speciálně upravené hornoplošníky s kvalitním podvozkem s tundra koly, plováky nebo lyžemi. S takto vybaveným letounem pak můžete přistát na obyčejné louce, v korytě řeky, nebo na lesní cestě s dostatečným průsekem.

NEBUDEME DĚLAT NIC, PŘI ČEM BYCHOM POTŘEBOVALI ŠTĚSTÍ!!!

Přemýšleli jste někdy co se stane, až si vylétnete na přelet a trochu víc se rozfouká, oblačnost bude nízko a v nejméně vhodnou dobu selže motor nad lesem, který právě přelétáváte? Opravdu jste o tom nepřemýšleli? Tak vás mohu ujistit, že Váš motor zpravidla selže právě v takové situaci.  Pokud jste o tom přemýšleli a nejste si jisti, co by se dělo, jste na správné cestě přihlásit se do náročného tréningu bush pilotů. Těžké úlohy, nebo úlohy které se Vám právě nebudou dařit, jak by jste chtěli, budou zaznamenány na videokameru a poté si rozebereme Vaše chyby. Tréning se tak zjednoduší a také bude pro Vás čitelnější.

Po tomto výcviku budete létat bezpečněji, výše a s povědomím o ploše, na kterou vždy bezpečně dokloužete. Budete si v každém okamžiku jisti svými schopnostmi, limity a možností, co v dané situaci dělat. Nemohu Vám slíbit, až taková  nouzová situace přijde, že vždy zachráníte Váš letoun, ale můžu Vás ujistit, že pokud budete létat v dostatečně pevném a tuhém letounu, tak se Vám nic vážného nestane a o to tady skutečně jde! Budete mít obrovskou výhodu, nebudete zmatkovat, situace Vás nepřekvapí a budete ji mít dostatečně natrénovanou a zažitou. S největší pravděpodobností zachráníte i své letadlo. Většina začátečníků se může po tomto výcviku dostat poněkud dále: začnou vnímat příčný sklonoměr v kožním čití, zjist, že letadlo se dá řídit i jinak, než  se naučili v základním výcviku, budou létat o dost výše a průběžně sledovat plochy pro možné nouzové přistání a v neposlední řadě pokorně přijmou nevyzpytatelnou sílu přírody . 

Tréning Bush pilota je nadstandartní a poměrně obtížný. Není službou této letecké školy a také není vhodný pro začínající piloty. Osnova tohoto tréningu vychází ze zkušeností a není oficiálně schválena. Pokud se budete chtít zdokonalit ve svých schopnostech právě v této oblasti je tato možnost právě pro Vás.


Osnova ke stažení


Máte na nás dotaz...?

Neváhejte a kontaktujte nás. Rádi Vám pomůžeme. Volejte na číslo: +420 603 107 704
nebo nám pošlete e-mail na: filip.zejda@seznam.cz

LETECKÁ ŠKOLA ROKU

V roce 2014 jsme se umístili na skvělém druhém místě v anketě "Letecká škola roku" ve kategorii škol věnujících se výcviku pilotů ultralehkých letadel.

​​

NAŠI PARTNEŘI


AEROWEB 
Letecký informační server... více

AIRPAL
Stol Zenair letouny...  více

KONTAKT


Mobil:    +420 603 107 704
E-mail:   filip.zejda@seznam.cz
Adresa:  Zbilidy 101, PSČ 58805