Bush flying training

Bush létání je pojem pro létání ve ztížených podmínkách, zejména  tam, kde není možnost přistání na upraveném letišti jak je známe tady v Evropě.  Tímto druhem létání se přemisťují náklady,  lidé, potraviny a jiné potřebné věci pro přežití v nehostinných částech světa. Pro  toto létání se  obvykle používají  speciálně upravené hornoplošníky s ostruhou a kvalitním hlavním podvozkem s Tundra koly, plováky nebo lyžemi. S takto vybaveným letounem pak můžete přistát na obyčejné louce, korytě řeky, nebo lesní cestě s dostatečným průsekem. Samozřejmě musíte mít znalosti místního proudění nebo je umět odhadnout, musíte umět precizně vést letoun, předpokládat horší situaci než je, mít odvahu a správný letoun a taky občas štěstí.


NEBUDEME DĚLAT NIC, KDE BY JSME ŠTĚSTÍ POTŘEBOVALI!

 

Zeptám se Vás:
Přemýšleli jste někdy co se stane až si vylétnete na přelet a  trochu víc se rozfouká, oblačnost bude celkem nízko a v nejméně vhodnou dobu selže motor nad lesem který právě přelétáváte? NE? Tak vás mohu ujistit, že Váš motor zpravidla selže právě v takové situaci.  Pokud jste o tom přemýšleli a nejste si jisti, co by se dělo, jste na správné cestě přihlásit se do náročného tréningu bush pilotů. Těžké úlohy, nebo úlohy které se Vám právě nebudou dařit jak by jste chtěli, budou zaznamenány na videokameru a poté si rozebereme Vaše chyby. Tréning se tak zjednoduší a také bude pro Vás čitelnější.

Upozornění:
Tréning Bush pilota je nadstandartní a poměrně obtížný.Není produktem této letecké školy a také není vhodný pro začínající piloty. Osnova tohoto tréningu vychází ze zkušeností a není oficiálně schválena. Pokud se budete chtít zdokonalit ve svých schopnostech právě v této oblasti je tato možnost právě pro Vás.

Po tomto výcviku budete létat bezpečněji, výše a s  dohledem na plochu, na kterou vždy bezpečně dokloužete. Budete si v každém okamžiku jisti svými schopnostmi, limity a možností co v dané situaci dělat. Nemohu Vám slíbit, že až taková  nouzová situace přijde, tak si vždy zachráníte Váš neupravený letoun , ale můžu Vás ujistit, že pokud budete létat v dostatečně pevném a tuhém letounu, tak se Vám nic  nestane a o to tady skutečně jde! Budete mít obrovskou výhodu, nebudete zmatkovat, situace Vás nepřekvapí a budete ji mít dostatečně nazkoušenou a zažitou. S největší pravděpodobností zachráníte i  své letadlo.  Většina začátečníků   se může po tomto výcviku dostat poněkud dále: pocítí příčný sklonoměr v kožním čití,   zjistí že letadlo se dá řídit i jinak, než  se naučili v základním výcviku, budou létat o dost výše a průběžně sledovat plochy pro možné nouzové přistání a v neposlední řadě pokorně  přijmou  nevyzpytatelnou sílu přírody .


Mininální požadavky na zařazení  do kurzu

Finanční kalkulace

Délka výcviku je závislá na zkušenostech a schopnostech pilota.

Teoretická příprava: ZDARMA
Praktický výcvik: Kč 3120,-/hod.


Osnova výcviku Bush flyingJak objednat letecký výcvik či jinou službu?

Veškeré služby je možné objednat formulářem
nebo telefonicky na čísle:

+420 603 107 704