O nás

Od roku 2009 působíme na letištích Vysočiny, kde vyučujeme zájemce o pilotní výcvik na ultralehké letouny + ELSA, létat bezpečně a s radostí. Vedle základní výuky létání nabízíme výcvik řízených letů VFR, unikátní Bush flying training, provozujeme půjčovnu ultralehkých letounů a servis ull + ELSA letounů.

Náš příběh

Leteckou školu Vysočina s.r.o. založil Filip Zejda. Jako mnoho jiných kluků snících o létání započal svou "leteckou" kariéru s deštníkem (padákem) nad hlavou, odhodlán vrhnout se do hlubin vzduchoprostoru z šatní skříně. Čas plynul a od skoků ze skříně se přes stavění modelů letadel dostal k rogalům. Po jedné ne příliš pozitivní zkušenosti s letem na rogale, se rozhodl stát pilotem "dospělého" letadla.

Se zarputilostí Filipovi vlastní, se brzy stal držitelem pilotní licence PPL. Následovalo náročné studium ATPL, které se stalo klíčovým momentem v jeho letecké kariéře. ATPL studium úspěšně zakončil před komisí ÚCL, ale v cestě do kokpitu velkého letounu nepokračoval. Během studia si uvědomil, že ztráta osobní svobody spojená s létáním na dopravním letounu, opustit rodinu a žít „na cestě“ není tím pravým.

Létání se nevzdal a v roce 2009 založil leteckou školu Vysočina s.r.o., která otevírá vzduchoprostor široké veřejnosti.
Každého zájemce o létání na ull nebo ELSA letounech v Letecké škole Vysočina vnímáme jako unikátní osobnost. Snažíme se o lidský přístup zohledňující individualitu pilotního žáka, snažíme se maximálně vyjít vstříc jeho časovým a finančním možnostem. To, že Vás perfektně připravíme na létání s ultralehkými nebo ELSA stroji je samozřejmostí. Bonusem naší letecké školy je zaměření na řešení nouzových a nestandardních situací, které mohou během letu nastat. S námi budete létat bezpečněji.

Kdo o Vás bude pečovat

Filip Zejda – Vedoucí leteckého výcviku

Létá na letounech:

Tecnam P2002 Sierra, P-92 Echo, Yetti J-03, NG-5, Alto, Cessna 172, Zlín Z-43...

Proč vybrat naši školu?

Certifikáty

Oprávnění střediska pilotního výcviku
Oprávění střediska pilotního výcviku
atpl certifikát
ATPL
icao angličtina
ICAO
Angličtina
ppl teorie
PPL
teorie

Máte zájem o naše služby?

Veškeré služby je možné objednat formulářem
nebo telefonicky na čísle: