PILOTNÍ VÝCVIK Ull(a)

Moderní ultralehké letouny přináší výkon a pohodlí srovnatelné s letouny kategorie "GA(general aviation) při nesrovnatelně nižších nákladech. Chcete létat pro zábavu nad rodným krajem nebo jsou Vaše cíle dále za horizontem? Létání na ultralehkých letounech Vám přináší vše co od rekreačního a sportovního létání můžete očekávat. Průkaz pilota ultralehkého letounu opravňuje k pilotáži aerodynamicky řízených dvoumístných letounů do maximální vzletové hmotnosti 450 kg respektive 472,5 kg a nově Vás opravňuje k létání s letouny do 600 kg.

Průběh kurzu

Kurz je rozdělen na teoretickou část a praktickou. Po absolvování minimálně 21 hodin z celkových 45 hodin teoretické přípravy student postupuje k praktickému výcviku. Praktický výcvik zahrnuje základních (předpisem daných) dvacet letových hodin pod dohledem leteckého instruktora. Je potřeba si uvědomit, že předpisem definovaná osnova je absolutní minimum a jen lidé s předchozí leteckou zkušeností jsou schopni celý výcvik za zmíněných dvacet hodin absolvovat. Proto je nutné počítat s dobou praktického výcviku v rozmezí 30 až 40 letových hodin.

Jak probíhá výcvik

Prvním krokem k realizaci vašeho snu je absolvování lékařské prohlídky u určeného leteckého lékaře. Prohlídka není náročná a není třeba se jí obávat. Námi ověření specialisté jsou: MUDr. Zdeněk Moravec a MUDr.David Melechovský

Následuje teoretická výuka. Vyučují se obory letecký předpis, meteorologie, navigace, letecké přístroje, konstrukce letadel a základy letecké frazeologie.Teoretickou výuku můžete absolvovat skupinově nebo individuálně. Teoretická výuka se odehrává v naší učebně interaktivní a zábavnou formou. Sešit nepotřebujete, stačí čístá hlava. Výuka je vedena tak, aby ve Vás zustaly potřebné informace. Učíme věcem rozumět, ne se je učit zpaměťi.

Po absolvování teorie následuje praktický letecký výcvik, který zahrnuje veškeré prvky základní pilotáže letounů včetně řešení nouzových situací za letu a navigační lety. Získáte povědomí, jak se chovat ve vzdušném prostoru a další praktické zkušenosti související se samotným létáním. Od ostatních leteckých škol se odlišujeme v důkladném procvičování bezpečnostních a nouzových přistání tak, aby žák získal maximální možnou jistotu.

Absolvováním praktického výcviku a splněním podmínek pro výcvik jste připraveni vykonat zkoušku způsobilosti pilota ull(a). Samotná zkouška se skládá z písemného testu a praktického přezkoušení letové způsobilosti z rozsahu znalostí předepsaných pro stanovený typ pilotní kvalifikace.

Splníte-li požadavky testu a praktické zkoušky, získáváte pilotní průkaz a ihned si u nás můžete vypůjčit letadla a létat.

Máte na nás dotaz...?

Neváhejte a kontaktujte nás. Rádi Vám pomůžeme. Volejte na číslo: +420 603 107 704
nebo nám pošlete e-mail na: filip.zejda@seznam.cz

LETECKÁ ŠKOLA ROKU

V roce 2014 jsme se umístili na skvělém druhém místě v anketě "Letecká škola roku" ve kategorii škol věnujících se výcviku pilotů ultralehkých letadel.

​​

NAŠI PARTNEŘI


AEROWEB 
Letecký informační server... více

AIRPAL
Stol Zenair letouny...  více

KONTAKT


Mobil:    +420 603 107 704
E-mail:   filip.zejda@seznam.cz
Adresa:  Zbilidy 101, PSČ 58805