Pilotní výcvik ULL(A) + ELSA

Ultralehké létání je krásná a svobodná forma létání. Moderní ultralehké letouny přináší výkon a pohodlí srovnatelné s letouny vyšší kategorie, při nesrovnatelně nižších nákladech. Chcete se prolétnou nad krajinou nebo jsou Vaše cíle dále za horizontem? Ultralehké létání Vám přináší vše, co od rekreačního létání můžete očekávat.

Průkaz pilota ultralehkého letounu opravňuje k pilotáži aerodynamicky řízených dvoumístných letounů do maximální vzletové hmotnosti 450kg respektive 472,5kg a nově Vás opravňuje k létání s letouny do 600kg (ELSA).

Průběh kurzu

Kurz je rozdělen na teoretickou část a praktickou. Po absolvování minimálně 21 hodin z celkových 45 hodin teoretické přípravy, student postupuje k praktickému výcviku. Praktický výcvik zahrnuje základních (předpisem daných) dvacet letových hodin pod dohledem leteckého instruktora. Je potřeba si uvědomit, že předpisem definovaná osnova je absolutní minimum a jen lidé s předchozí leteckou zkušeností jsou schopni celý výcvik za zmíněných dvacet hodin absolvovat.

Jak probíhá výcvik

Prvním krokem k realizaci vašeho snu je absolvování lékařské prohlídky u určeného leteckého lékaře. Prohlídka není náročná a není třeba se jí obávat. Námi ověření specialisté jsou: MUDr. Zdeněk Moravec a MUDr.David Melechovský

Následuje teoretická výuka. Vyučují se obory letecký předpis, meteorologie, navigace, letecké přístroje, konstrukce letadel a základy letecké frazeologie.Teoretickou výuku můžete absolvovat skupinově nebo individuálně. Teoretická výuka se odehrává v naší učebně interaktivní a zábavnou formou. Sešit nepotřebujete, stačí čístá hlava. Výuka je vedena tak, aby ve Vás zustaly potřebné informace. Učíme věcem rozumět, ne se je učit zpaměťi.

Po absolvování teorie následuje praktický letecký výcvik, který zahrnuje veškeré prvky základní pilotáže letounů včetně řešení nouzových situací za letu a navigační lety. Získáte povědomí, jak se chovat ve vzdušném prostoru a další praktické zkušenosti související se samotným létáním. Od ostatních leteckých škol se odlišujeme v důkladném procvičování bezpečnostních a nouzových přistání tak, aby žák získal maximální možnou jistotu.

Absolvováním praktického výcviku a splněním podmínek pro výcvik jste připraveni vykonat zkoušku způsobilosti pilota ull(a). Samotná zkouška se skládá z písemného testu a praktického přezkoušení letové způsobilosti z rozsahu znalostí předepsaných pro stanovený typ pilotní kvalifikace.

Splníte-li požadavky testu a praktické zkoušky, získáváte pilotní průkaz a ihnes si u nás můžete vypůjčit letadla a létat.Finanční kalkulace

Délka výcviku je závislá na zkušenostech a schopnostech pilota. Ceny jsou uvedeny vč. DPH. Aktuální ceny naleznete v ceníku


Teoretická příprava: Kč 3575,- / kurz
Praktický výcvik na Tecnam P2002 Sierra
Praktický výcvik (platba 20hodin a teorie předem): Kč 1995,-/hod.
Praktický výcvik (platba za odlétanou hodinu): Kč 2205,-/hod.
Praktický výcvik na YETTI J-03
Praktický výcvik (platba 20hodin a teorie předem): Kč 1750,-/hod.Osnova výcviku pilota ULL(A) ke staženíJak objednat letecký výcvik či jinou službu?

Veškeré služby je možné objednat formulářem
nebo telefonicky na čísle:

+420 603 107 704