Skvělé video, 1 pokus o přistání musí stačit.

http://www.msvoboda.cz/air/f.mp4


Skluzem a dovednostmi k vyšším výkonům, aneb jak výrazně zkrátit přistání...
Skluzovat se dá - s vhodným letadlem a po pokračovacím výcviku i v přechodovém oblouku, výdrži a skluz je možné řízeně srovnat před prosednutím. Do toho lze zabrzdit křídly natáhnutím letounu- prudkým zvýšením úhlu náběhu až přes mez pádu - musí to však být na správné rychlosti a ve správné výšce nad zemí. Je nutné vnímat mnoho věcí naráz a ovládat je. Jsou to praktiky soutěžních pilotů, bush pilotů a pilotů majitelů krátkých ploch létajících v přírodě. Mnohdy musí být standartní letoun i upraven. Při nesprávné pilotáži hrozí minimálně poškození podvozku. Tecnam Sierra to zvládá i bez úprav. Upozornění! Tyto techniky létání nejsou vhodné pro začátečníky! Průměrný pilot je schopen se naučit tyto techniky během 10-15 hodin pokračovacího výcviku tak, aby je bezpečně zvládl a mohl na sobě dále samostatně pracovat a zdokonalovat se.

LETECKÁ ŠKOLA ROKU

V roce 2014 jsme se umístili na skvělém druhém místě v anketě "Letecká škola roku" ve kategorii škol věnujících se výcviku pilotů ultralehkých letadel.

​​

NAŠI PARTNEŘI


AEROWEB 
Letecký informační server... více

AIRPAL
Stol Zenair letouny...  více

KONTAKT


Mobil:    +420 603 107 704
E-mail:   
filip.zejda@seznam.cz
Adresa:  Zbilidy 101, PSČ 58805