Studijní podpora

Zde naleznete videa, články a další zajímavé materiály, které Vám pomohou při přípravě ke zkouškám či k oprášení důležitých vědomostí potřebných pro létání...

Airplane Flying Hanbook FAA   učebnice pilota z USA v angličtině pro studenty.

METEOROLOGIE

Série krátkých přednášek věnovaných meteorologii od meteorologa Petra Dvořáka.

Základy meteorologie od LAA.

Přednáška o mechanické turbulenci. Doporučujeme!

Názorná ukázka, jak nebezpečné pro malé letouny může být start nedlouho po vzletu o něco většího letounu...

RADIOKORESPONDENCE

Praktická ukázka radiokorespondence z dílny LAA.

AERODYNAMIKA

Video, ve kterém je jasně vidět, co udělá přetížení a tím způsobená změna centráže mimo povolené meze. V tomto případě sehrála hlavní roli plně obsazená Cessna 172 a naložená kyslíková lahev v zadním prostoru.

Ukázka špatného přistání absence výdže a snaha tlačit na řízení. Spoluvinou je přistávání na vysoké rychlosti, kterou pilot nevytratil ve výdrži.

Příliš vysoká rychlost může být příčinou vybuzení flutteru. Nikdy nelítejte příliš rychle! Každé letadlo má svou maximální rychlost VNE, po které obvykle dojde k aeroelastickým jevům, kdy může dojít k totální destrukci letadla za letu!

Další výukové materiály:

Na webu LAA jsou velmi skvěle udělaná výuková videa, jsou možná lepší než nejlepší učebnice. Jsou zcela zdarma! Týkají se aerodynamiky, meteorologie i základů letu ,korespondence, rozlišení a využívání prostorů. https://www.skolenipilotu.cz/ Tam si najdete své. Jsou tam i volné testy! https://zkouseni.laacr.cz/Zkouseni/ Některé učebnice se špatně čtou a jsou příliš zahlceny odůvodňováním a vzorečky Třeba "Učebnice pilota". Pak vás výuka tak nebaví, trvá dlouho a výcvik se protahuje a prodražuje. Za mě výuková videa na LAA za 1. Ušetří Vám peníze, baví Vás, a vše vidíte jako na dlani! Správnou teoretickou a praktickoou výukou lze zkrátit pilotní intenzivní výcvik i pod měsíc. LETECKÁ ŠKOLA ROKU

V roce 2014 jsme se umístili na skvělém druhém místě v anketě "Letecká škola roku" ve kategorii škol věnujících se výcviku pilotů ultralehkých letadel.

​​

NAŠI PARTNEŘI


AEROWEB 
Letecký informační server... více

AIRPAL
Stol Zenair letouny...  více

KONTAKT


Mobil:    +420 603 107 704
E-mail:    filip.zejda@seznam.cz 

filip.zejda73@proton.me​


Adresa: Zbilidy 101, PSČ 58805