ZIMNÍ LÉTÁNÍ

Na lyžích! V zimním období se při vyšší  sněhové pokrývce létá velice dobře na lyžích, vzduch je obvykle mnohem klidnější, než v jiném období. To samo o sobě vyzývá k letu. Mnoho pilotů se v zimě bojí létat, nebo nevědí jak na to. Je pravda, že zimní létání a zejména letecké lyžování má svá specifika. Jsem tu od toho, abych Vám ukázal, co je třeba a předal své zkušenosti s létáním v zimích podmínkách. Náš letoun "Yetti J-03" má bush wheels (velká kola do terénu) a lze je doplnit lyžemi upevněnými mezi kola tak, že kola i lyže fungují současně. Kola o něco přesahují skluznice lyží, což umožňuje přistávat na sněhu i  suché trávě i suchém asfaltu a zároveň přibržďovat do požadovaného směru.Vyšší odpor kol musí překonat motor 1.2 TSI o výkonu cca 120Hp a velká vrtule o průměru 2100mm.

Yetti J-03 s vnitřními lyžemi.

Osnova výcviku zimního létání

Máte na nás dotaz...?

Neváhejte a kontaktujte nás. Rádi Vám pomůžeme. Volejte na číslo: +420 603 107 704
nebo nám pošlete e-mail na: filip.zejda@seznam.cz