Olejový pyrolytický vírový hořák 10-40kW s modrým plamenem spalující pouze výpary vysokou teplotou, 2500 st. C

E- kniha jak vyrobit, provozovat a udržovat olejový ekologický hořák. Kniha obsahuje: "Návod na výrobu" s výrobními okótovanými náčrty a "Příručku pro obsluhu a údržbu". Její součástí je mnoho tématických videí již přes třicet a další přibývají, které Vás provedou správnou ekologickou obsluhou a údržbou. Výkon hořáku je 10-30kW. A s dvěma ventilátory 10-40kW.

Spaluje jakékoliv hořlavé kapaliny z leteckých i automobilních servisů, jako jsou  použité oleje motorové, převodové, hypoidní, naftu, benzin, kerosin, JET A1, brzdové kapaliny  a jejich kombinace a slivky dokonce i znečištěné vodou - emulze.

Pyrolytický olejový hořák speciální konstrukce zaručující vírové  několikastupňové spalování olejových par vylučuje ve svém středu nespalitelné keramické suché zbytky. Ty jsou pokaždém čištění a ukončení provozu vysypány. Teplota hoření je velmi vysoká, nevzniká tedy žádný tekutý odpad. Hořák rožhaví  konstrukční ocel do běla při teplotě 2100 st. Fahrenheita tj. 1200 st. C viz videoukázka. Pyrolytický olejový hořák hoří při správném nastavení modrým plamenem. Žádný viditelný kouř a žádný cítitelný smrad patří mezi jeho vlastnosti.

Hořák je primárně určen do plynových vodních kotlů pro ústřední topení a vytopení celého servisu, hangáru, aeroklubu a kanceláří i šaten. Hořák lze jednoduchým způsobem provozovat i jako teplovzdušný. Hořák může sloužit i pro tavení slitin kovů, popouštění, kování.

V hořáku je taková teplota, že veškeré jedovaté látky se za vysoké teploty vysoko nad 800 až 2000st.Celsia pyrolyticky spálí. Ty zbytky, které jsou nespalitelné se  postupně napékají do keramické vrstvy a ta pak tvoří někdy i stalagmity v porézní formě a jsou neustále bičovány přehřátým vzduchem o vysokých teplotách, tím přebírají jakousi formu knotů jako u svíčky a mohou tak lépe přeměňovat olej v páry, hlavně při ukončování běhu hořáku ostatně stejně jako zuhelnatělé kusy dřeva. Nanec po dohoření se  křehké nápečky keramiky očistí drátěným kartáčem jako když čistíte kotel tak jednoduché to je.

Při správném pyrolytickém spalování pak mají keramické nápečky bílou až šedou, někdy i trochu světle hnědou nebo narůžovělou  barvu, ta závisí na použitém palivu.

Samotné hoření, které Vy vidíte na videu je jen jedno a to poslední z mnoha stupňů hoření a promíchání plamenů a přidávaného tlakového vzduchu v několikanásobném vírovém vyplachování hořících par, které probíhá kontinuálně uvnitř hořáku a to několikastupňově.

Správné hoření při přesném poměr vzduchu a olejových par jde ovládat primárním, sekundárním a terciálním přístupem tlakového vzduchu. Pyrolitycký proces, který  v hořáku probíhá, je za velmi vysokých teplot a jiných tlaků, než je okolní atmosférický tlak. To vše dohromady zaručuje nejlepší možné  ekologické spalování!

Dělal jsem na  konstrukci hořáku mnoho let, vyvinul mnoho variant a tato je nejlepší na provoz, jednoduchost, nenáročnost na  elektrický příkon a podává velmi vysoký výkon a  naprosto užasnou čistotu spalování. Olejový hořák je navržen tak, aby si ho mohl udělat každý kutil sám doma z běžných materiálů a nádob, které najde na každém větším šrotišti. I to je v knize popsáno. Žádná elektronika k chodu není nezbytná!

Elektrický příkon hořáku je od 60 do 120W, 220-240V AC za hodinu provozu pro jeden nebo dva ventilátory dle požadovaného výkonu. Hořák lze provozovat i na 12 VDC. Spotřeba je kolem 1,3-1,7l. použitého oleje/hod. Nebo 1,5-3,5l v případě dvou ventilátorového provedení, vždy závisí na více okolnostech.

Jedinečné vlastnosti a výhody tohoto hořáku oproti konkurenci:

- Spaluje všechny druhy olejů beze zbytku, oleje s přísadou proti hoření spaluje také.

- Spaluje extrémně vysokými teplotami olejovou mlhu jak oxidativní tak i reduktivní pyrolýzou.

- Po spálení zbyde suchý popel dle použitého oleje.

- Lze jej vyrobit ze zbytků nalezených na vrakovištích a šrotištích.

- Lze jej vyrobit jednoduše podomácku dle mého návodu.

- Lze jej vyrobit velmi levně. Není nutná žádná pokročilá technologie k výrobě.

- Nevypouští žádný viditelný kouř z komína ani nesmrdí.

- Veškeré jedovaté látky obsažené v olejových parách jsou několikastupňově spáleny vysokými teplotami.

- Má malou zástavbovou výšku a vejde se do plynových kotlů jako náhrada, popřípadě s malou úpravou, kterou zvládne uživatel sám.

Výhody pro uživatele hořáku:

- Nulové náklady na palivo, palivo je zdarma.

-Velmi nízká spotřeba paliva k výkonu a vysoká účinnost spalování.

- Zvýšení výkonu otopné soustavy.

- Snížení emisí oproti původnímu vytápění dřevem a uhlím

- Nahrazuje plynový hořák s minimální úpravou plynového kotle.

- Jednoduchá údržba a obsluha.

- Snadná opravitelnost, opraví každý automechanik, svářeč, zámečník.

- Nízká cena výroby hořáku neboť lze použít vyhozené všude dostupné věci.

- Nízká cena zástavby hořáku. Někdy vyžaduje mírnou úpravu kotle.

- Je možná obsluha a provoz hořáku bez jakékoliv elektroniky.

- Uživatel si vše může opravit a zastavět sám.

Použití a aplikační oblasti pyrolytického hořáku:

- Použití na vytápění v rodinných domech.

- Použití ve firmách v technologických provozech na ohřívání kapalin.

- Použití ve firmách jako topení.

- Použití ve vytápění tělocvičen, klubových prostor, dílen, skladů.

- Použití na tavení kovů, slitin a odlévání kovů.

- Použití na ohřev kovů pro kování.

- Použití na výrobu páry a jiných technických plynů.

Technické specifikace:

- Výkon hořáku 10-27kw s jedním ventilátorem

- Výkon hořáku 10-40kW s dvěma ventilátory

- Spotřeba proudu při 220V 60W  s jedním ventilátorem, nebo 120W se dvěma.

- Spotřeba oleje 1,5 až 1,7l na hodinu, nebo 2-3 l. na hodinu ve výkonnějším provedení se dvěma ventilátory.

Licenci na E- knihu a výrobu jednoho kusu hořáku si u mne můžete  objednat  za pouhých 1150,- Kč, nebo 48EUR.

Prosím kontaktujte mne na: filip.zejda@seznam.cz